Siyah Çerçeveli Cam Duvar Yatak Odası ve Açık Plan Yaşam

 

Açık planlı yaşam tarzı her ne kadar mahremiyet konusunda akıllarda soru işaretleri yaratsa da, dekorasyon esnasında seçeceğiniz ürünler ile mahremiyeti korumak mümkündür. Mimarlık ekiplerinin dikkat ettiği konuların başında bu husus gelmektedir ve sizlere yatak odası gibi alanlarınız için cam duvar seçeneğini sunmaktadırlar. Özellikle kalın bir cam ve siyah çerçeve seçeneği ile bu durumdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Böylelikle açık planlı yaşam tarzının sizlere sunmuş olduğu, özgür ve kolay yaşam tarzından faydalanabilirsiniz. Eğer metrekare açısından daha küçük bir evde yaşıyorsanız, cam duvarla ayrılmış ve açık plan yaşama uygun bir yatak odası size ekstra alan kazandırdığı gibi hareket etme esnekliği de sağlayacaktır.

 

Ferah Mekanların Vazgeçilmezlerinden

 

Son yıllarda banyo, oturma odası ve ofis gibi alanlardan sonra siyah çerçeveli cam duvar tasarımı, yatak odalarında da iç mimarlık ekipleri tarafında kullanılmaktadır. Kentsel dönüşümün arttığı bu zamanlarda, yerden tasarruf etmek ve ferah bir görüntü sağlamak öncelikler arasında gelmektedir. Cam duvarla bu özellikleriyle birlikte sizi ortak yaşam alanlarından ayırmakla kalmayıp, odanızın daha fazla doğal ışıktan faydalanmasını ve daha aydınlık bir ortama sahip olmanızı da sağlar. Kalın cam duvarlar yerine normal bir cam duvar tercih etmeniz durumunda ise yatak odanızı ortam yaşam alanlarından ayırmanızı bir perde ile kolaylaştırabilirsiniz. Böylelikle son yıllarda yaygın olan minimal ev tasarımı tarzını evinize yansıtabilirsiniz.

Yaşam Alanlarınızı Kesin Olarak Belirleme

Çağımızın en yenilikçi ev tasarım fikirlerinden birisi yatak odalarımızda kullandığımız cam duvarlardır. Yatak odalarımızı diğer alanlardan cam duvarla ayırabileceğimiz gibi, yatak odasının içerisindeki ebeveyn banyosunu da ayırmakta cam duvar kullanabiliriz. Sınırlı alana sahip bir stüdyo dairede yaşanıyor ise Ankara move iç mimarlık şirketlerinin bünyesindeki profesyonel ekiplerin bulduğu akılcı çözümlerle alan problemini en aza indirmek mümkündür. Ayrıca cam duvar tasarımda kullanılacak kapı tarzları ve kapıdan geçildiği an sizi karşılayacak farklı renkteki bir zemin bir odadan başka bir odaya geçiyormuş hissi yaratır ve açık plan yaşam tarzıyla birleştirdiğiniz odaların görünüş olarak kesin bir çizgiyle ayrılmasını sağlar.